30 Ekim 2008 Perşembe

Emperyalist bir oyun

(Atatürkçü Düşünce Derneği Gençlik Forumu, Mücadele1923 isimli kullanıcı. Teşkilattaki rütbesi "vali" imiş; yakışır.)

İşte Türkçemizi koruyalım diyoruz fakat Türkçe'deki tek etimoloji(yani kelimelerin kökeni9 sözlüğüü bir Ermeni olan Sevan Niaşnyan çıkarıyor. Hem de 1001 yalan içerir bir şekilde. Sözlüğe baksanız neredeyse Türkçe diye bir dil olmadığını düşüneceksiniz. Öz Türkçe hiçbir kelime sözlüğe giremeyecekmiş ayıp olmasın diye 2 sayfada 1 Öz Türkçe kelme eklemese.

Türkçe olduğu bütün Etimologlarca bilinen bir süü kelime sanki Ermenice'den, Yunanca'dan, Kürtçe'den, Arapça'dan, Farsça'dan, girmiş gibi anlatılıyor.

İşte bu Türkiye üzerindeki emperyalist bir oyundur. Önce dilimizi yok edecekler, sonra zaten ortada biz diye bir şey kalmayacak.

Bu yüzden ben diyorum ki o sözlüğü toplatalım.

2 yorum:

  1. Hem birşey yapmazlar, hem yapanın kitabını da toplatırlar. Bu hıbır derneği en son Google'a da el attı. Bulduk yitirmezsek.

    YanıtlaSil
  2. öz türkçe ne yahu?30'larda bulunan muhteşem kelimeler türkçeyse ben şu anki iğrenç(!) dili kullanmaya razıyım...

    evet türkçe buhar olacak,sonra türkçe buhar oldu diye biz de batacağız..şu anda türkçe konuştuğumuz için dünyanın en müreffeh ülkesiyiz,türkçe giderse mahvolacağız..merak etmeyin 3.dünya ülkelerinin altında kategori yok...ve yine merak etmeyin,kürtçe bunca yıldan beri yok olmadıysa türkçeye hiçbi şey olmaz

    YanıtlaSil